Skip to main content

Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji oraz  filmu na naszym profilu FB z kolędowania w centrum Macierz Polonii!

W sobotę 9. stycznia 2016 roku w Centrum Macierz Polonii w Michałowicach w Woli Więcławskiej koło Krakowa odbył się po raz kolejny nadzwyczajny Koncert Kolęd.
Niezwykłego blasku uroczystości nadały, nie tylko liczne występy artystyczne, na które złożyły się: wspaniały występ Orkiestry Wieniawa, solistów Opery Krakowskiej, wzruszające prezentacje młodzieży z Zespołu Szkół w Michałowicach, zespołu Jakubowe Muszelki oraz tradycyjne jasełka ale także obecność niezwykłych Gości na czele z Córką Generała Władysława Andersa panią Anną Marią Anders oraz Jego Ekscelencją Ks. Infułatem Władysławem Gasidłą – prepozytem Kapituły Uniwersyteckiej Kolegiaty św. Anny w Krakowie, który w trakcie rozpoczęcia Wieczoru Kole przewodniczył uroczystej Liturgii Słowa, w asyście licznych Braci Kurkowych na czele z Wielkim Kanclerzem Towarzystwa Rycerskiego Braci Kurkowych Gniewomirem Rokosz – Kuczyńskim.
Uroczystość ciesząca się ogromnym zainteresowaniem kilkuset uczestników w radosnej kolędowej atmosferze przeciągnęła się do późnych godzin wieczornych, pozostawiając uczestnikom bardzo miłe wspomnienia. Gospodarzami i organizatorami spotkania byli jak zawsze serdeczni i gościnni Irena i Marek Pateccy, którzy sprawili, że oprócz strawy duchowej na gości czekały suto zastawione stoły uginające się pod ciężarem pysznych wiktuałów i napitków.