Skip to main content

Mamy zaszczyt zaprosić na koncert „Po niebie Po ziemi”, który odbędzie się 15 sierpnia 2022 roku w Centrum Macierz Polonii na Woli Więcławskiej (ul. Polonijna 22, godz.18:30).

Zapraszamy również na msze Św. do Kościoła Św. Jakuba w Więcławicach na godz. 17:00 w intencji Ojczyzny i Pokoju na Świecie.

Koncert w wykonaniu znanej i lubianej Rodziny Kaczmarków.

Szczególnie zapraszamy dzieci. Będziemy wspólnie śpiewać oraz dzielić się swoimi talentami.

Podczas koncertu chcieliśmy zorganizować zbiórkę pieniędzy na pomoc Polakom na Ukrainie. W naszym ośrodku po wybuchu wojny na Ukrainie gościliśmy kilkadziesiąt osób z Ukrainy. Były to krótkie pobyty od kilku do kilkunastu dni. Chcieliśmy pomóc jak największej ilości osób aby w pierwszych dniach pobytu w Polsce zorganizować pobyt w naszym kraju bądź też w dalszej podróży na zachód Europy.

Jako Polacy możemy być dumni z tego, że pomagamy. Wyrażamy uznanie dla tych którzy do dziś goszczą Rodziny z Ukrainy. Wiemy, że jest to wielki wysiłek. Liczymy, że ta solidarność przełoży się to na Nasze dobre relacje i pozwoli w najbliżej przyszłości znaleźć wolę aby uporządkować i upamiętnić naszą trudną historię.

Od lat z Lwowską Falą (pod przewodnictwem Pani redaktor Danuty Skalskiej z Polskiego Radio Katowice) organizujemy paczki świąteczne dla Polaków na Ukrainie. Obecnie ze względu na trudny czas na Ukrainie znowu potrzebna jest pomoc, dlatego zapraszamy do udziału w zbiórce.

Serdecznie zapraszamy

Irena i Marek Pateccy